Повернутися до списку слів

Визначення «дурно»

Кількість переглядів 11
Додати слово Випадкове слово
Опис

Дурно/за дурно — безкоштовно, за просто так. Також деколи можна вжити як синонім «дарма». Версія прислівника «дурно» поширена на Поділлі (Хмельницький/Вінниця). Версія «за дурно» вже менше поширена, але можна зустріти в Карпатах чи на Прикарпатті.

Слово «дурно» теж можна зустріти у Грінченка, що може свідчити про поширення цього слова також на Слобожанщині (Харків/Білгород), але московити вичавили це слово звідти.

Станом на сьогодні, слово вважається розмовним/діалектизмом, нмсд, дарма.

«Дурно» у значенні «погано» або «тупо» є калькою з московитської і в Україні ніколи не мало такого значення. Так само, зрештою, як і слово «недурно» у значення «добре/непогано»

Приклад

Типовий приклад московитського ІПСО у твіттері:

Дурно пахне від Сирського

Ще один приклад калькування:

— Так часто я чув цю фразу останнім часом, що аж дурно від неї, чесно кажучи. Але дякую.

Розповідь якоїсь бабці з Поділля про колективізацію (1928-1933):

Тоді аж у госінь, на той їден трудодень виплатювали тільки двадціть копійок і двісті грам хліба. Хто коровку держав, то молоко годдай, двісті літрів, яєць двісті штук годдай, ше й сорок кілограм мняса дай, як у тебе є кролик, і всьо дай дурно!

мама сказала, що якщо піду на контракт, то йти не за свої складені гроші, а брати у батька, бо ми ж не дурно все життя, як прокляті, їбашимо...

Французи не кончені, бо вони надають нам за дурно військову і гуманітарну допомогу. То більше до тебе відноситься, бо ти причини-наслідки ніфіга невдупляєш.

звук_обмакування_вареничків_у_сметану

0

Коментарі

Ніхто ще не додав жодного коментаря.

Слова зі схожими мітками

Визначення буде перевірене так швидко, як це можливо.

Коментар буде перевірений так швидко, як це можливо.