Повернутися до списку слів

Визначення «малорос»

Кількість переглядів 80
Додати слово Випадкове слово
Опис

Малорос - так називають/ображають зросійщених українців за їхню проросійську позицію, російську мову та російськоцентричне бачення світу. Саме слово як образу вперше застосував М. Драгоманов у 1860-х роках. Драгоманов так охарактеризовував малоросів:

Це зросійщені українці, національний характер яких утворювався під чужим тиском і впливом, що мало наслідком засвоєння переважно гірших якостей чужої національності і втрати кращих своїх

З іншого боку, префікс «мало» не мав негативного значення, такий префікс також використовується і в інших мовах, наприклад, в польській. В Польщі існує «малопольська» область з центром в Кракові, а Краків - це місто польських королів, серце польської держави протягом багатьох століть. Деякі вчені вважають, що префікс «мало» означає «властивий», «оригінальний», а не якийсь «недо-».

Приклад

Шкода, що малороси не розуміють важливості мови, погрози від росії отримують лише ті держави, де є багато росіян або російськомовних, до того ж, мова прямо і насильно об'єднує інфополя різних країн, всі знають хто такий путін, шойгу, пєсков, кабаєва, собчак, навальний, нємцов, пеніс душилін і так далі, а скількох президентів західних країн ви знаєте? Хто президент Чехії? А прем'єр?

Це значить, перш за все, що Ваш націоналізм мусить спиратися на любов до своїх земляків, а не ненависть до них, за те, що вони не українські націоналісти. Для Вас, наприклад, мусить бути ближчий український москвофіл чи польонофіл (оцій, як Ви його звете: Малорос і Русин), аніж чужинець, який Вам мав би помогти визволитися від Москви чи від Польщі. (с) В. Липинський, лист до Б. Шемета 12.12.1925

звук_обмакування_вареничків_у_сметану

0

Коментарі

Ніхто ще не додав жодного коментаря.

Слова зі схожими мітками

Визначення буде перевірене так швидко, як це можливо.

Коментар буде перевірений так швидко, як це можливо.