Повернутися до списку слів

Визначення «вуйко»

Кількість переглядів 84
Додати слово Випадкове слово
Опис

Вуйко — діалектне слово, загальновживане на заході України замість слова «дядько». Вживається як назва брата матері, так і як назва рандомних незнайомих чоловіків.

Як прізвисько

Коли в 90-ті роки маса чоловічого населення поїхала на заробітки в інші регіони чи навіть країни, вуйками почали називати не лише будівельників-галичан, а й вихідців з усієї західної України. В уявленні деяких українців вуйко — це не просто чоловік із Західної України, а саме українець із відповідною ментальністю та поведінкою: селюк, який полюбляє бухати, після чого поводиться, як свиня.

Насправді ж вуйко — це брат матері, на відміну від стрийка — брата батька. До речі, закарпатці іноді вживають слово «вуйко» у значенні «ведмідь» (що не дивно, бо зазвичай таку тварюку своїм ім’ям бояться називати).

Вуйками теж називають ультрас футбольного клубу «Карпати».

Приклад

сирена: гуде вуйко на сто: най би тя кров залєла!!!

Сьогодні дізналась, що загиблий боєць "Азову" з Долини -- Тарас Лаврів є не просто однофамільцем моєї мами. Це ще й наш далекий родич. Дідусь Тараса свого часу був депортований до Казахстану, вуйко Тараса - був в УПА.

Твіт класний, але я орнув з фотки. Уявив, як це бачить якийсь чувак з Печерська, якому вуйко з Закарпаття пообіцяв безпечний перехід Карпатами в Румунію за 5 тисяч доларів

У мене ще є пару назв для львівських рестораторів:

  1. Ресторація «Під пахвою» (з сікрет баром «Пів-піхви»)
  2. Бургерна«Кнурячі мітболи»
  3. Чебуречна «Бурятики»
  4. Італійський ресторан «хрещений вуйко» / «Занурений в Іордан вуйко»
звук_обмакування_вареничків_у_сметану

0

Коментарі

Ніхто ще не додав жодного коментаря.

Слова зі схожими мітками

Визначення буде перевірене так швидко, як це можливо.

Коментар буде перевірений так швидко, як це можливо.